Velkým problémem většiny sportovních klubů, a to nejen fotbalových bývají přehnané administrativní nároky, málo financí a špatný přehled v nich. Při těchto problémech se pak ze sportu stává spíše stres než zábava. Není moc cest kudy z toho ven, ale jedna skutečně funkční tu je.

 

Boj malých klubů

Podobný boj vedl například i fotbalový klub SK Roztoky. Pár nadšenců se do toho, jak se říká opřelo a vše začalo jít strmě vzhůru. Jenže čím lépe oddíl klapal a přibývalo členů, tím víc přibývalo nároků na administrativu. Po nějaké době už začalo vše nadšencům přerůstat přes hlavu a ztráceli přehled ve financích, v čerpání dotací, různých souhlasech GDPR, zdravotních prohlídkách hráčů a ostatních evidencích. Ovšem co s tím a jak si zase udělat ze sportu zábavu a radost?

 

Jak z toho ven?

Kluby nemají moc možností, na zjednodušení jejich vnitřních procesů a fungování, tak aby se mohli soustředit na věci, které jsou skutečně důležité. Jedním z pár řešení může být třeba informační systém. Takovým systém je například informační systém Pro sportovní kluby, který vám pomůže s přehledností rozúčtování dotací, hospodaření klubové pokladny a další.

 

Co konkrétně tedy systém přináší?

Při správném nastavení, se kterým vám náš tým moc rád pomůže, za vás systém bude hlídat pravidelnost platby příspěvků všech věkových kategorií a předpisy příspěvků podle kategorií. V případě že vystavujete faktury (například za pronájem hřiště) bude pro vás jednoduché sledovat úhrady faktur a jejich zaúčtování. Dotace budete moci vyúčtovávat jednotlivě třeba podle čísla dotace a následně se rozhodovat, kterou fakturu zaúčtovat na kterou dotaci.

Jestli i vy potřebujete pomoc s vedením vašeho klubu a chcete se sportem opět bavit napište nebo zavolejte nám a můžeme se domluvit na nezávazné schůzce kde vám ukážeme, jak vše funguje a co vám IS Pro sport přinese.